Gece Bekçisi

Gece bekçisi pozisyonu, hemen tüm sektörlerde gerekli bir pozisyondur.
Fabrikalarda, inşaat alanlarında, şantiyelerde ve başka iş kollarında gece vardiyasında çalışan, sahayı güvenlik ve iletişim amaçlı geceden sabaha kadar bekleyen elemanlar, önemli bir işlevi yerine getirirler.
Hem gündüz hem gece üretim yapan sanayi kuruluşları, akşam vardiyasından sonra farklı saatlerde nöbetleşe olarak bekleyecek elemanlar için gece bekçisi iş ilanları vermektedirler.
Genellikle saat 20.00 ile 08.00 arası 12 saatlik zaman diliminde çalışacak adaylar aranırken, zaman zaman bu saat dilimleri farklı olabilmektedir. 18.00’de mesaiye başlanan ve sabah 8.00’e kadar sahada bulunulması istenen gece bekçisi ilanları da dikkat çekmektedir.
Başka bir işten emekli olmuş, 55 yaşını geçmeyen adayların da kabul edildiği gece bekçisi iş ilanı sayısı oldukça fazladır.
Turizm sektöründe çalışacak personel ilanları arasında sıkça görülen bekçi ilanları da, adaylar tarafından sıklıkla değerlendirilmektedir.
İlanlarda genellikle; hakkında iyi referans verebilecek, dürüst, güvenilir, gece vardiyasına uyum gösterebilecek adaylar aranmaktadır.